Yaşlılarda Beyin Küçülmesi Ne Demek? | Blog Demans

Yaşlılarda Beyin Küçülmesi Ne Demek?

Yaş ilerledikçe ortaya çıkabilen problemlerin başında unutkanlık, hafıza kaybı, demans bozukluğu, anksiyete, parkinson gibi hastalıklar beyin hücre sayısının azalması sonucu ortaya çıkan problemlerdir. Bu durumda beyin küçülmesi adı da verilebilmektedir. Yaşlılarda beyin küçülmesi ne demek? diyorsanız yaşın ilerlemesiyle birlikte vücutta bazı vitaminlerin veya proteinlerin eksikliği sebebiyle de hücre azalması meydana gelmektedir. Hücre kayıpları nedeniyle beynin bazı bölgelerinde doğru komutlar ulaşmaz veya beyne gelen komutlar doğru bir şekilde motor sinir hücrelerine ulaştıramaz. Böyle bir durumda beyinde hasar olması sonucu bireyin bilişsel bozukluk yaşaması ve davranış bozukluğu görünmesi kaçınılmaz hale gelir. Her gün hücre azalması nedeniyle beyin fonksiyonlarını kaybeder ve unutkanlıklar artar. Beynin profesyonel düşünme sorunu yaşaması da kaçınılmaz hale gelir.

Beyin Küçülmesi Nasıl Anlaşılır?

Yaşlılarda beyin küçülmesi ne demek sorusuna cevap verdikten sonra bu tür problemi yaşayan bireylerin hangi tür hastalığa yakalandığını anlayabilmek için ciddi belirtiler ortaya çıkar. Beyin küçülmesi sonucu ciddi demans problemleri ortaya çıkar ve hücreler öldükçe beyine giden kan akımı yavaşladığı için beyin damarlarında tıkanıklık oluşur. Bu sorun nedeniyle birey günlük yaşamına devam ederken aşırı yorgunluk hayattan zevk alamama gibi sorunlarla karşı karşıya kalır. Bunun dışında bireyde aşırı uyku isteği sürekli olarak bir pozisyonda yatma gibi sorunlarda görülür. Boş gözlerle hayata bakar ve tepki vermeden yaşamını sürdürür.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir