Unutkanlık Nedir? | Blog Demans

Unutkanlık Nedir?

Unutkanlık bir bireyin hareketlerinde ve yapacak olduğu etkinliklerde kısıtlamaya neden olan bir sorundur. Beynin en önemli işlevleri arasında yer alan bellek bozukluğu sonucu ortaya çıkan bir problemdir. Unutkanlık sebebi stres, depresyon ve zihinsel yorgunluk gibi faktörler olabilir.

Pek çok kişi unutkanlık ile karşı karşıya kalmaktadır. Günlük sorunlarımızdan biri olan unutkanlık kimi zaman vitamin eksikliği, kimi zaman stres ve gerginlik nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Yoğun iş temposunda stresli yaşayan bireylerde genç yaşlarda bile unutkanlık meydana gelebilir. Ancak daha dikkatli olmak ve unutkanlıkla başa çıkabilmek için gerekli klinik testler yaptırılarak bunun için gereken ilaçlar kullanılabilir.

Gençlerde Unutkanlık

Yaş ilerledikçe unutkanlığın başlaması doğal olarak görülebilir ve böyle bir durumda bunamanın söz konusu olduğu bilinmektedir. Ancak genç yaşta unutkanlık denildiğinde pek çok uzman bu konuda bilgi veriyor ve bu problemin neden kaynaklandığı hakkında bilgi paylaşıyor. Keyifsizlik, konsantrasyon eksiği, moralsiz olma, işten kaçınma gibi belirtiler olan bireylerde depresyon etkileri ile birlikte unutkanlığın da ortaya çıktığı görülüyor veya herhangi bir travma sonucu da unutkanlık meydana gelebilir. Böyle bir durumda hafızayı güçlendirmenin yöntemlerini araştırmak gerekir. Bu yöntemler arasında başta genel sağlığı korumak, hastalıklara karşı dikkatli olmak, zihinsel aktivitelerde bulunmak, düzenli yürüyüşler, düzenli ve dengeli beslenme, zararlı alışkanlıklardan uzak durmak gibi unsurlar yer alıyor. Unutkanlık nedir ve neden ortaya çıkar sorusuna verilebilecek cevaplar arasında yukarıda saydığımız pek çok madde yer alıyor.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir