Unutkanlık Hastalığının Adı Nedir? | Blog Demans

Unutkanlık Hastalığının Adı Nedir?

Unutkanlık hastalığının adı nedir sorusu çok unutkanlık problemi yaşayan kişiler için merak edilen bir sordur. Özellikle yaşlılarda bulunan unutkanlık korkulacak bir durumdur. Tabi her unutkanlıkta hastalık değildir bunu bilmek gerekir. O yüzden kesin bu hastalıktır deyip telaşa kapılmamak gerekir. Unutkan olduğunuzu düşünüyorsanız ve kendinizde belirtiler buluyorsanız mutlaka bir doktora başvurmalı ve yapılan testler sonucunda cevabını almalısınız. Unutkanlık konusunda pek çok hastalık çeşidi vardır. Yani unutkanlık tek bir hastalığın habercisi olmayabilir. Bununla birlikte büyük hastalıkların yanında daha normal hastalıklar da unutkanlığa sebep olmaktadır. Örneğin depresyon da kişi de unutkanlık yaratabilmektedir.

Unutkanlık Hastalıkları Çeşitleri

Genç yaşta unutkanlık hastalığına yakalananlar panik yapar ve çözüm yolları ararlar. Fakat genç yaşta olan unutkanlılar çok ciddi olmayabilir, yine de bir uzmana danışmakta fayda olabilir.

1. Alzheimer Hastalığı; Alzheimer en çok bilinen ve en çok unutkanlıkla eşleştirilen hastalıklardan biridir. Her unutkan insan Alzheimer değildir. Bunun için belli bir yaşın üzerinde olmak gerekmektedir.

2. Demans Hastalığı; Demans, Alzheimer ile çok karıştırılsa da aynı hastalık değildir. Demans, Alzheimerin daha ileri evresidir ve daha ciddi bir hastalıktır. Demans hastalığı da yine belli bir yaş üzeri insanlarda görülmektedir.

3. Beyin tümörleri; Hepsi olmasa da bazı beyin tümörleri hastalarda unutkanlık yapabilmektedir. Bu konuda da çok dikkatli olmak gerekir.

Unutkanlık Neden Olur Ne İyi Gelir?

Unutkanlık her insanın başına gelebilecek bir olaydır. Fakat bazı durumlarda hastalık sebebiyle ortaya çıkar ve çözüm yolları aranmaya başlar. Unutkanlığa iyi gelen çözüm bazı durumlarda yiyecekler olabileceği bazı durumlarda da günlük yaşama adapte edilen hobilerdir. Unutkanlığa iyi gelen yiyecekler; ceviz, domates, balık ve çeşitleri, bitter çikolata, nar meyvesi ya da suyu, tarçın, yaban mersini, kuru yemiş, kepekli tahıllar, yeşil çay, elma olarak halk arasında bilinmektedir. Unutkanlığa çözüm olarak bulunan bazı hobiler ise; bulmaca çözmek, satranç oynamak, örgü örmek ve benzeri hobiler olmuştur. Bunları düzenli olarak yapan insanlarda unutkanlığın azaldığı gözlemlenmektedir. Tabi bunlar tedavi edilebilir unutkanlıklarda görülür.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir