Unutkanlık Hastalığının Adı Nedir? | Blog Demans
Atetoid Hareket Ne Demek?

Unutkanlık Hastalığının Adı Nedir?

Unutkanlık problemi vitamin eksikliği nedeniyle orta yaşlı kişilerde hatta gençlerde de ortaya çıkmaktadır. Unutkanlık hastalığının adı nedir bu konuda araştırma yaparak sizler de daha sağlıklı bir yaşamın nasıl mümkün olabileceği hakkında bilgi alabilirsiniz. Unutkanlığın hangi hastalığın belirtisi olduğu ve bu hastalığın adının ne olduğunu öğrenebilmek için araştırma yapmanız gerekiyor. Bütün unutkanlıklar alzheimer hastalığına bağlı değildir. Bunun dışında bunama, B12 vitamini eksikliği, folik asit eksikliği, tiroid bozukluğu problemi ve parkinson gibi hastalıklarda unutkanlık oluşmasına neden olabilir. Vücutta tiroid hormon düzeyinin düşüklüğü hafıza ve öğrenme ile ilgili ciddi problemlerin ortaya çıkmasına neden olur. Bu da unutkanlık olarak görülür.

Unutkanlık Yaşamı Olumsuz Etkiler

Unutkanlık hastalığının adı nedir sorusuna verilebilecek pek çok cevap vardır. Bu hastalığın sebebinin ne olduğuna bakmak hastalığın teşhisini koymak da önemli olacaktır. Ancak unutkanlık hangi problem nedeniyle ortaya çıkarsa çıksın iş ve sosyal yaşamı olumsuz etkilediği bilinmektedir. Günlük aktiviteleri yerine getirirken unutkanlık nedeniyle pek çok sorunla karşı karşıya kalmanız kaçınılmaz olur. Bu problemlerden bir tanesi bir kadının evde yemek pişirirken ocakta yemeyi unutması, faturaların tarihinde ödenmemesi, akılda kalması gereken en önemli işlemlerin unutulması ve aksaması gibi problemler hayatı olumsuz etkiler. Çoğu zaman sosyal yaşamda da problem ortaya çıkar. Örneğin arkadaşlarınızla katılacak olduğunuz bir davetin gününü, saatini unutmanız ve hatırlamamanız nedeniyle gitmemeniz arkadaş ortamında gerginliğin oluşmasına neden olabilir.

 

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir