Postural Tremor Nedir? | Blog Demans

Postural Tremor Nedir?

İstirahat halinde ortaya çıkan titreme problemi parkinsonun veya farklı hastalıkların habercisi olarak da görülmektedir. Tek başına esansiyel tremor olarak isimlendirilebilir. Postural tremor nedir? sorusuna gelince postural tremor sorununa karşı postürün oluşması anlamı taşımaktadır ve devamında ortaya çıkan bir durumdur. Hareket halindeyken veya ayakta dururken titreme problemi postural titreme olarak bilinir. Kol veya bacak yatay konuma getirmekte zorluk çekme, bir uzvu yer çekimine karşı bir pozisyonda tutmaya çalışırken yaşanan titremeye postural tremor adı verilmektedir.

Postural Tremor Tedavisi

Titreme problemi yaşayan bireylerde öncelikli olarak titremenin ne sebeple ortaya çıktığını incelemek gerekir. Bazı durumlarda titreme normal kabul edilir. Stres altında, endişe veya korkuyla titreme ortaya çıkabilir. Bu bir hastalık anlamı taşımamaktadır. Ancak aynı zamanda sinir sistemini ve beyin, kasları etkileyen tıbbi bir bozukluktur. Bu nedenle açıklanmayan titremeler sebebiyle tanısı konulur. Tremor hastalıkları farklı hastalıkların işareti olabilir. Parkinson bunlara gösterilebilecek en önemli hastalıklar arasında yer alıyor. Tek başına tremor hastalığı belirtileri ve nedenleri arasında kasların yorgunluğu, stres, yaşlılık, kan şekerinin düşük olması, kafein ve alkol tüketimi olabilir. Titremeler de ortaya çıkabilecek bazı durumlar düşünülür.

Postural tremor nedir? tedavisinde neler dikkat etmek gerekir? diyorsanız kafein gibi uyarıcılardan kaçınmanız ilk yapılması gerekenler arasında yer alır. Stres ve kaygı problemine son vermek ve stresli durumlarda farklı aktivitelerle vücudu ve beyni yönlendirmek gerekir. Yaşam tarzı değişikliği de postural tremor rahatsızlığı ile başa çıkabilmek için uygulanabilir. Ayrıca hastalığın tedavisinde bilinen ilaçlar, botoks işlemleri, fizik tedavi ve çok ileri boyutlara taşındığı takdirde cerrahi bir yöntem olabilir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir