Parkinson Ne Demektir? | Blog Demans

Parkinson Ne Demektir?

Bilişsel hafıza problemleri arasında yer alan ve vücutta titremeler, görüntü bozukluklarına neden olan hastalıklardan biri olan parkinson ne demektir, belirtileri nelerdir? bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Parkinson hastalığı ilk olarak motor sistem hastalıkları olarak isimlendirilir. Dopamin üreten beyin hücrelerinin kaybolması ile ortaya çıkan bir sorundur. Parkinson hastalığı kademeli olarak semptomları artan bir sorundur. El, kol, çene, bacak ve yüz titremesi gibi belirtiler zamanla artar ve durum gittikçe ciddileşir. Hastalık ilerledikçe bireyin konuşma ve yürüme zorluğu yaşadığı görülmektedir. Günlük basit ihtiyaçlarını dahi kendi kendine karşılayamayacak duruma gelir. Parkinson hastalığının belli bir tedavisi de bulunmamaktadır. Yalnızca hastalığın belirtilerinin ilaçlar sayesinde bir süre daha kendini göstermemesi veya hafifletilmesi mümkün olur. Hastanın beyninin çeşitli bölgelerinde cerrahi müdahalelerde bulunarak semptomların iyileşmesi için çalışmalar yapılır. Ancak %100 başarı elde edilemez.

Parkinson ne demektir ve belirtileri nelerdir? bu konuda toplumumuzda pek çok kişi bilinç kazanmayı istiyor. Parkinson hastalığında vücut hareketlerini kişinin ruh haline etki eden önemli bir kimyasal olan dopamin neden olur. Vücutta dopamin üretimi durduğu için ve yağ miktarının azalması nedeniyle Parkinson hastalığının etkileri baş gösterir. Beyinden gelen komutlar yeterli düzeyde aktarılamaz ve kontrolsüz hareketler ortaya çıkar. Ellerde titreme, parmakların kontrolsüz hareketleri, dudakta hafif ve ciddi titremeler en sık ortaya çıkan ilk belirtiler arasında yer almaktadır. Parkinson hastalığı belirtilerinden biri olan el titremesi farklı nedenlerden dolayı da ortaya çıkabilir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir