Parkinson Hastalığının Belirtileri Nelerdir? | Blog Demans

Parkinson Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Bilişsel bozukluk yaşatan hastalıkların hepsi yaşın ilerlemesiyle semptomlarının ortaya çıkarttığı problemlerdir. Parkinson hastalığının belirtileri nelerdir ve Parkinson hastalığı ile nasıl başa çıkılabilir bu konuda bilgi almak istiyorsanız yazımızın dikkatli bir şekilde okuyabilirsiniz.

Parkinson hastalığı genellikle el titremesi, baş parmakta kontrolsüz hareketlenmeler, dudakta ve çenede hafif titremeler ilk bulguları olarak bilinmektedir. Parkinson hastalığı beyin içerisinde dopamin ismi ile bilinen beyin hücrelerinin birbiri arasında haberleşmeyi sağlayan maddeyi üretememesi ve bu maddeyi üreten hücrelerin bozulması sonucu ortaya çıkmaktadır. Beyinde dopamin üreten hücreler aynı zamanda hareket kontrolünden de sorumludurlar. Hareket kontrolü ve uyumu vücudumuzda motor becerilerimizi kullandığımızda en etkili bölümdür. Bu bireylerde ilk belirtiler olarak hareketlerde yavaşlık gözlemi dinlenme halindeyken titremeler psikiyatri rahatsızlıklarla ortaya çıkan bulgular bu hastalığın ilk evrelerinde görülmektedir. 60 yaş üzerinde görülen hastalık maalesef ölümcül problemlerden bir tanesidir. Parkinson hastalığının belirtileri nelerdir sorusuna cevap verdikten sonra bu hastalara uygulanan tedavi yöntemleri arasında neler bulunuyor pek çok hasta tarafından merak edilmektedir. Parkinson hastalığının tedavisinde ilk olarak ilaçlı tedavi önerilir. İlaçla tedavi kesin olarak çözüm oluşturmaz yalnızca hastalığın seyrinin azalmasına yardımcı olur. Yoğun bir şekilde ilaçların yan etki yaptığı veya hastalığın ciddi bir şekilde artışı gözlemlendiğinde beyin pili yöntemi kullanılarak hastanın daha sağlıklı bir yaşam sürebilmesi amaçlanır. Parkinson hastalığı hayatı tehdit eden ve özellikle de sosyal yaşamı ciddi bir şekilde olumsuz etkileyen bir problemdir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir