Parkinson Hastalığı Neden İleri Gelir? | Blog Demans

Parkinson Hastalığı Neden İleri Gelir?

Bilişsel fonksiyon bozuklukları maalesef ileriki yaşlarda bireyleri bekleyen en korkunç hastalıklar arasında yer almaktadır. Hem günlük yaşamı etkileyen hem de sosyal yaşamda ciddi problemlere neden olan bu hastalıklardan biri olan Parkinson hastalığı neden ileri gelir bu hastalıktan korunabilmek için neler yapmak gerekir araştırmalısınız. Parkinson hastalığı beynin dopamin üretememesi nedeniyle ortaya çıkar. Dopamin üreten beyin hücrelerinin tahribatı bu hastalığın tetikleyicisi olarak bilinmektedir. Beyne yeteri kadar oksijen taşınamaması ve beyin hücrelerinin giderek azalması hücre ölümlerinin meydana gelmesi Parkinson hastalığı neden ileri gelir sorusunun cevabıdır.

Parkinson Hastalığı Nasıl Önlenir?

Genetik faktörler Parkinson hastalığının ortaya çıkmasında etkili sebepler arasında yer alıyor. Parkinson hastalığı kronik ve ilerleyici bir hareket bozukluğu olarak devam eder. Bu bireylerin hastalıktan korunabilmeleri için uygulamaları gerekenler arasında beyin güçlendirici besinler tüketmek, gıda takviyeleri kullanmak, alkol sigara ve diğer zararlı maddelere karşı olmak başlıca unsurlar arasında sayılabilmektedir. Aşırı stresli ve kaygılı bir yaşamdan uzak kalmak da parkinson hastalığından korunmak için bir yöntem olabilir. Ancak bu yöntemlerin her biri uygulanıyor olsa da genetik faktörler etkisiyle parkinson oluşabilir.

Parkinson hastalığı yaşam kalitesinin düşmesine neden olan bir problemdir. Bu hastalığın ilk evresinde tanı konulduğundan itibaren kullanılan ilaçlar hastalığın ilerleyişini bir nebze olsun yavaşlatır ve hastalığın o evredeki belirtilerinin daha az hissedilmesini sağlar. İlerleyen aşamalarda el, kol ve bacakların çenenin ve yüzün titremesi kaçınılmaz hale gelir. Kişi hastalığın ilerleyen evrelerinde kendi ihtiyaçlarını karşılayamaz ve yalnız yaşaması mümkün olmaz.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir