Ortostatik Tremor Nedir? | Blog Demans

Ortostatik Tremor Nedir?

İleri yaşlarda ortaya çıkan titreme problemlerine ortostatik tremor denir. Ortostatik tremor nedir? pek çok kişi bu konuda araştırma yapıyor. Bu titreme problemi ayağa kalktığında hızlı bir şekilde kendini gösterir. Ancak yürürken bu titreme kaybolur. Gözle görülemeyebilir. Ancak bu durumda baldır kasları üzerinde ellerinizi bulundurduğumuzda titreme kasların hareketlerini görebilmeniz mümkün olur. Dengesizlik hissi oluşturan bu problem kimi zamanda düşmeye sebebiyet verebilir. Kişi ayakta dururken kollarını denge için kullanmakta bacaklarda oluşan titreme kollarda yukarı aşağı sallanma şeklinde ortaya çıkabilmektedir. Ortostatik tremor nedir? tedavisi var mıdır? vücutta ne gibi bir değişime neden olabilir. Bu konuda bilgi alabilirsiniz. Vücutta titreme sorunu tedavisinde ise klonazepam adı verilen ajanlar kullanılarak çözüme ulaştırılır.

Ortostatik Tremor Nedenleri?

İstemsiz hareketler vücutta karışıklığa neden olur ve santral sistemin yani beynin birbirinden farklı hastalıkları oluşturduğu düşünülebilir. İstemsiz hareketler beyni olumsuz etkilemekte nörol mekanizmalar hasar gördüğünde ortaya çıkabilmektedir. Parkinson hastalığı sebebiyle veya inme sebebiyle titreme sorunu görülebileceği gibi tek başına yaşın ilerlemesiyle titreme sorunu ortaya çıkabilir. Özellikle tiroid bezinin fazla çalışması, amonyak zehirlenmesi, yaşa bağlı titreme olarak görülebilir. Yaşın ilerlemesi ve vücudun farklı hastalıklarla mücadele etmesi istemsiz hareketlerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Kimi zaman bu problemin bazı hastalıklar sebebiyle ortaya çıktığı düşünülürken kimi zamanda hastalığın tek başına yaşandığı ve bunun için bazen müdahalelerde bulunmak gerektiği bilinir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir