Esansiyel Tremor Hastalığı Nedir? | Blog Demans

Esansiyel Tremor Hastalığı Nedir?

Esansiyel tremor hastalığı genetik faktörlerin ortaya çıkarttığı bilinmektedir. Orta düzeyde el titremesi olan hastalar ciddi sorunlar yaşamadan hayatlarını sürdürebilmektedirler. Ancak titremelerin ciddi bir şekilde ortaya çıkıyor olması dışarıdan görünür durumda olması hastanın yaşam kalitesini etkiliyor ve hastanın bu durumdan şikayetçi olmasıyla tedavisi başlıyor. Esansiyel tremor hastalığı nedir ilerleyici bir hastalık mıdır bu konuda bilgi alabilirsiniz. Hastalarda olguların ileri yaşlarda belirgin hale gelmesi kaçınılmazdır. Titreme sebebi ve günlük yaşamları etkilenmeye başlayan hastalar düzgün yazı yazamaz, şekil çizilmez ve elleri ile ince işleri gerçekleştiremezler. Özellikle sosyal ortamlarda ve heyecanlandıklarında bu durum daha da belirgin hale çıkar. Bu nedenle de kişilerin özgüvenlerini kaybetmelerine sebebiyet verebilir. Yapılan nörolojik muayeneler sonrasında hareket sisteminde bozukluk olarak tespit edilen esansiyel tremor hastalığı nedir ve nasıl duyguları ortaya çıkar diyorsanız bu hastalığın parkinsondan farklı olduğu bilinmelidir.

Hastalığın tanısı konulduktan sonra beyin pili tedavisi uygulanarak daha iyi bir yaşam sürebilmesi hedeflenirken ileri evrelerde ilaç tedavisini kullanmak gerekir.  Oluşturulan elektrik akımında azalma görülür. Beyin pili, titreme ve diğer bulgular da ciddi bir azalma oluşmasını sağlar. Hastaya uygulanan tedavi semptomatik bir tedavidir ve bu tedavi yöntemleri en etkili sonuçlar elde edilmesi mümkün. Üstelik hastalara özgüvenlerini geri kazanabilmeleri için psikiyatri tedavisi uygulanmalıdır.

 

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir