Erken Bunama Hastalığı Nedir? | Blog Demans

Erken Bunama Hastalığı Nedir?

Erken bunama hastalığı nedir sorusunu soran ve merak eden herkes bilmelidir ki bu hastalığın tıp dilindeki ismi “Demans”tır. Bu hastalık maalesef ki evreler halinde ilerler ve ölümcül bir hastalıktır. Günlük yaşantıda büyük gerilemeler yaşatan bu hastalık hafızada da kayıplar meydana getirmektedir. Alzheimer hastalığı ile karıştırılsa da Alzheimer hastalığı demansın oluşması yolundaki bir ayaktır. Demans hastalığı genellikle yaşlılarda rastlanılan bir hastalıktır. Hastalık ilk olarak unutkanlıkla başlar yani Alzheimer ile karıştırılma olasılığı olukça yüksektir. Bu ilk süreci ilaçlar ile birlikte biraz daha geciktirmek mümkündür fakat maalesef tedavisi pek mümkün değildir. İlaçlar ise kişinin kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilecek kadar yardımcı olacaktır.

Demans ve Alzheimer Arasındaki Fark Nedir ?

Alzheimer ile demans halk arasında oldukça karıştırılan iki hastalıktır. Fakat aslında iki hastalığında birbirinden farkları bulunmaktadır. Alzheimer, tıpkı demans gibi unutkanlık ile başlar. Fakat alzehimer, demans kadar tehlikeli değildir ve ölümcül bir etkisi de bulunmamaktadır. Alzheimer olarak hastalığı başlayan bir insan daha sonra demansa da yakalanabilir. Fakat her unutkanlık Alzheimer olmayacağı gibi her Alzheimer hastası demans olacak diye bir kaide yoktur. Yani iki hastalık birbirinden oldukça farklıdır sadece belirtileri benzerdir. Demans hastasına nasıl davranmalı konusu da oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu konuda uzmanlardan yardım almanız gerekebilir.

Demans Hastalığının Tedavisi Var Mıdır ?

Demans testi sonuçları ile demans olup olmadığı kesinleşen hastalara ilaç tedavisi uygulanmaktadır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi başlangıç aşamasında demans hastalığı fark edilmesi durumunda hastanın hastalığa giriş süreci ilaçlarla daha ileri tarihlere atılmaktadır. Hastalık geciktirilse de kurtulmak ne yazık ki imkansızdır. İlerleyen evrelerde verilen ilaçlar kişinin yemek yeme, tuvalete gitme gibi kendisinin yapması gereken görevleri yerine getirmesi içindir. İlaçlar da bir evreden sonra yardımcı olamayacak ve son evrede hasta yatağa bağımlı hale gelecektir. Bu evrede hasta kendi ihtiyaçlarını karşılayamadığı için yanında birinin bulunması gereklidir. Demans bitkisel tedavi yöntemleri de maalesef bulunmamaktadır. Bitkisel yöntemler de ancak hastayı rahatlatır ve dinç tutmaya yarar.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir