Erken Bunama Hastalığı Nedir? | Blog Demans

Erken Bunama Hastalığı Nedir?

Bunamanın diğer ismi demans olarak bilinmektedir ve hafıza bozukluğu sorunu ile ilgilidir. Demans ölümcül ve ilerleyici bir problemdir. Kişinin düşük seviyede semptomlar yaşaması ile başlayan ve günlük yaşam aktivitelerini gerçekleştirmekte güçlük çekmesi problemidir. Çeşitli semptomlar ve davranış bozukluklarıyla anlaşılır. Bunlar bunama probleminin en büyük  bulgusu alzheimer hastalığıdır. Erken bunama hastalığı nedir, nasıl tespit edilir diyorsanız yazımızın içeriğinde bu bilgileri bulabilirsiniz.

Çevresel faktörler ve genetik faktörler nedeniyle bazı bireylerde erken yaşta demans problemi görülmektedir. Daha öncesinde hiçbir bulgu veya problem yaşanmamasına rağmen erken bunama belirtisi aniden ortaya çıkabilmektedir. Nedenleri arasında ise kim ne zaman çevresel kimi zaman genetik etkenlerin yer aldığı görülmektedir. Demans problemlerine erken yakalanan hastalarda hastalığın seyrinin uzaması ve etkilerinin azaltılması için ilaçlar üretilmiştir. Tamamen tedavi edilemez ancak kullanımı ile birlikte hastalığın etkisini azaltabilecek ilaçlar vardır.

Erken bunama hastalığı nedir, nasıl anlaşılır diyorsanız vitamin eksikliği olup olmadığı tespit edildikten sonra hastaya bazı testler yapılarak erken bunama hastalığına yakalanıp yakalanmadığı tespit edilmektedir. Demans problemlerinin ilk evreleri arasında yer alan belirtiler unutkanlık, kişilikte değişkenlik, hesaplama zorluğu, eşya kaybetme, kişi ve yer kavramlarını karıştırma olarak görülüyor. Orta evrede cümleler kurarken aşırı güçlük çekme, basit günlük ve yeteneklerini ve becerilerini kaybetme, gece gündüz ayrımını yapamama, yakın çevresinde bazı kişileri hatırlayamama, aşırı sinirlilik ve gerginlik hali ve halisünasyondur.

 

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir