Demans Tedavisi | Blog Demans

Demans Tedavisi

Demans bellek ve zihinsel yetenek bozukluğu anlamına gelen pek çok hastalığı kapsayan bir rahatsızlıktır. Demans tedavisi geç kalınmadığı müddetçe mümkün olan bir hastalıktır. Demans bozukluğu demans tanımı altında ifade edilmeye çalışan başlıca hastalıklar arasında alzhimer, damar tıkanıklığı, Parkinson, hidrosefali, tümör, menenjitler, B12, B6 vitamin eksiklikleri gibi hormon hastalıkları da sayılabilmektedir. Demans tedavisi hastalığın hangi tip olduğuna karar verildikten sonra uygulanabilmektedir. Her bir demans bozukluğu için farklı yöntemler kullanılabilir. Bunun içinde alınabilecek tedbirler arasında başta hekim kontrolünde ilaç kullanımı yer almaktadır.

Demans tehlikeli ve ölümcül bir hastalıktır. Sosyal yaşamı oldukça kısıtlayan ve bellek bölümünde ciddi problemlerin yaşanması, yeni ve eski yaşananların unutulması, çevre ve hatta yaşadığınız ortama yabancılık, yaşadığınız kişileri unutma gibi pek çok bozukluk baş göstermektedir. Demans denildiğinde akla öncelikli olarak alzheimer hastalığı gelmektedir. Daha sonra bu hastalıkların tedavisi ve ne şekilde önüne geçilebileceğini araştırılmaktadır. Uzmanlar toplumda önemli sağlık sorunları ile ilgili araştırmalar yaparken demans problemi için de yepyeni tedavi yöntemleri belirlemektedir. Bu tedavi yöntemlerinden bir tanesi de temsilidir. İlaçsız tedavi yöntemleri ile hastalığın ilerleyişini durdurabilmek mümkündür. Pek çok hekim tarafından kullanılan neurofeedback tedavi yöntemi beynin kendi yapısının kontrol edemediği veya farkında olmadan gerçekleştirdiği kas hareketlerini beyne giden elektrik akımını sabitleyerek veya değiştirmeyi amaçlayarak uygulanmasıdır. Demans tedavisi bu yöntem sayesinde pek çok kişi daha kısa sürede bu hastalığın ilerleyişini durdurabilmektedir. Daha uzun süre hastalığın etkisinden korunarak hayatını sürdürebilmektedir. Hastanın ruhsal gerginlikten kurtularak rahatlamasını sağlamak da tedavinin diğer bir amacıdır.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir