Demans Parkinson Ne Demek? | Blog Demans

Demans Parkinson Ne Demek?

Parkinson demansa neden olan en etkili hastalıktır. Parkinson bulunan pek çok insan bir sene içerisinde zihinsel yeteneklerinde ve akıl yürütme gibi işlevlerde yetersiz olmaktadır. Beyin fonksiyonlarının bozulması ile birlikte vücutta titreme, sarsılma, bozulma, kaslarında sertleşme, adımları karıştırma gibi bazı problemler baş gösterebilmektedir. Demans Parkinson ne demek demans hastalıkları ile nasıl başa çıkılır. Bu konuda yazımızın içeriğinden bilgi alabilmeniz mümkün.

Demans Parkinson hastalığının ilk evrelerinde psiko terapi ile hastanın durumu kabullenmesi ve bu durumla savaşması sağlanabilir. Parkinson hastaları zeka oyunları ve benzeri etkinliklerle bu hastalığın seyrinin azalmasını sağlayabilirler. Kullanılacak ilaçlar ve gıda takviyeleri de Parkinson hastalığının semptomlarını azaltacak etkenler arasında yer almaktadır.

Nörolojik hastalıklardan biri olan parkinson ilerleyen aşamalarda uyku bozukluğu, denge problemi, aşırı derecede gündüz uyuma, gece uykusuz kalma, hafızada ve yargılama veya yorum yaparken konsantrasyon sağlayamama, halüsinasyon görme, boğuk sesler çıkarma, depresif duygular, paronayak fikirler üretme, sinir ve kaygı, parkinson hastalarının ortak belirtileridir. Uzmanlar bu hastalığın iyileşmesini %100 sağlayacak bir tedavi yönteminin olmadığını söylemesine rağmen son zamanlarda yurtdışında ve Türkiye’de uygulanan hafıza güçlendirici ilaçlar ve beyin pili ile tedavi mümkün olabilir. Demans Parkinson ne demek ve bu hastalıkla nasıl başa çıkılır araştırma yapabilir hekim önerisi ile kullanacağınız ilaçlarla hayatınızı değişmesini sağlayabilirsiniz. Parkinson hastalığının ilk evresinden son evresine kadar 10 yıllık bir zaman dilimini kapsadığı belirlenmiştir.

 

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir