Demans Olmak Ne Demek? | Blog Demans

Demans Olmak Ne Demek?

Hafıza problemleri denildiğinde en çok karşımıza çıkan kavramlar arasında yer alıyor. Demans olmak ne demek pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Demans hastalığı diğer adıyla bunama olarak bilinmektedir. Zihinsel becerilerin çeşitli hastalıklar nedeniyle zayıflaması halidir. Demansın en çok ortaya çıkma nedeni Alzheimer hastalığıdır. Bununla birlikte beyni zayıflatmak için demans hastalığını oluşturan 200 farklı hastalık bulunmaktadır.

Demans olmak ne demek ve demans nedenleri nelerdir? İncelediğimizde hem çevresel faktörler hem de genetik faktörler eşit etkiye sahip olduğunu söyleyebilmek mümkün. Unutkanlık başta olmak üzere pek çok hastalığa verilen ortak isim olan demans özellikle yaşlı bireylerde ortaya çıkmaktadır. Halk tabiri ile bunama olarak da isimlendirilen demans tanımı ve oluşma riskini azaltmak için neler yapılmalıdır bilgi alabilirsiniz.

Demans Neden Ortaya Çıkar?

Demas beynin işlevini yitirmesi problemidir. Beynin belirli bir bölgesinde hücrelerin zarar görmesi halinde o bölgenin normal işlevini kaybetmesi sebebiyle ortaya çıkan probleme demans denir. Demans hastalığı beyin hücrelerinin görmüş olduğu zarar ile ortaya çıkar. Probleminin ortaya çıkmasındaki en önemli etken yaş, beynin darp edilmiş olması, protein eksikliği olabilir. Demons olmak ne demek ve türleri var mıdır? Bu konuda araştırma yapabilirsiniz pek çok alt başlık altında incelenebilen bir problemdir. Bu problemin en yaygın belirtileri iletişim kurma, güçlü odaklanma ve dikkat eksikliği, yargılama ve karar verme zorluğu ve görsel algı olarak bilinmektedir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir