Demans İlaçları | Blog Demans

Demans İlaçları

Demans, unutkanlık, alzheimer gibi hastalıklar söz konusu olduğunda sıklıkla duyulan kavramlardan bir tanesidir. İlerleyici ve ölümcül bir hastalık olan demans hafızada bozukluk, günlük yaşam ve aktivitelerde kısıtlanma ve çeşitli psikiyatri semptomların ortaya çıkması problemidir. Alzheimer hastalığı demansın en sık ortaya çıktığı nedendir. En sık görülen bu problem özellikle 65 yaş üzerindeki kişilerde görülmektedir. Demans ilaçları ve diğer tedavi yöntemleri ile durdurulabilecek bir hastalık değildir. TMS seansları sayısında hastalığın ilerleyişini durdurur ve geri kazanım da bir miktar da olsa görülebilir. Bunun dışında demans ilaçları kullanılarak hastalığın seyri yavaşlatılır ve semptomların etkisi hafifletilebilir. Ancak kesin bir tedavi yöntemi bulunmamaktadır.

Demans İlaç Tedavisi Var mı?

Demans problemi özellikle ileri yaş evresindeki kişilerde ortaya çıkabilecek bir rahatsızlıktır. Demans ilaçları etkili olarak kullanılmamaktadır ve pek çok hastada bu ilaçlar çözüm oluşturmamaktadır. Demans ilaçları ve kullanım sıklığı konusunda hekimlerin önerisine uygun ilaç kullanımı sağlanmalıdır. Aksi takdirde bu ilaçların yan etkileri nedeniyle ciddi zararlar görmeniz kaçınılmaz hale gelebilir. TMS demans hastalıklarında ve Alzheimer için uygulanan en etkili tedavi yöntemleri arasında yer alıyor. Merkezi sinir sistemi içerisinde motor sinirlerinin veya motor korteksin uyarılması sağlanır. Bu uyarı ile beyin hücrelerinin işleyişinin normale dönmesi hedeflenir. Demans çeşitleri ve evrelerine dikkat edilerek uygulanan tedavi yöntemleri değişmektedir. Bu uygulama gerçekleştirilirken ağrı ve acı hissetmeden manyetik dalgaların beyin korteksinin etki etmesi sağlanır.

 

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir