Demans Hastalığının Belirtileri | Blog Demans

Demans Hastalığının Belirtileri

Demans Hastalığı 65 yaş ve üzeri için risk taşıyan bir hastalıktır. 65 yaş ve üzeri her insan bir demans hastalığı adayı olabilmektedir. Bu hastalık Alzheimer ile genel olarak karıştırılabilir fakat kesinlikle aynı hastalık değildirler. Hastalık ilk olarak unutkanlık ile baş gösterse de zamanla ilerleyerek son evrelerine doğru yol almaktadır. İlaçlar yöntemi ile bu hastalığın başlama süresi uzatılsa da hastalık başladıktan sonra tedavisi pek mümkün değildir. Halk arasında demans hastalığı bunama olarak bilinir ve bu şekilde adlandırılır. Hastaların hayatını bu hastalık maalesef ki olumsuz yönde etkiler ve yaşam kalitelerini olağanca aşağı çeker. Demans hastalığının belirtileri arasında en fark edilebilir olanı ise unutkanlıktır.

Demans Hastalığı Son Evresi

Demans hastalığı evreler halinde ilerleyen bir hastalıktır. Bazı makaleler bu hastalığı 3 evre halinde işlerken bazı kaynakları ise 7 evre şeklinde işlemektedir. Fakat son evre daima aynıdır ve değişmemektedir. Hastalık kaç evrede işlenirse işlensin başlangıcı ve sonucu tamamıyla aynı şekilde başlar ve biter. Hastalığı, demans hastalığının belirtileri ile takip ederek başlangıcını gözlemleyebilirsiniz. Bu hastalığın son evresi en şiddetli evredir. Son evrede artık konuşamaz, kişisel ihtiyaçlarını göremez hale gelirler. Yanlarında sürekli birinin bulunma zorunluluğu bulunmaktadır. Kendi ihtiyaçlarını göremedikleri için onlara bakacak birinin yardımıyla işlerini görürler. Ve maalesef hastalık ölümlerine kadar onlarla birlikte gitmektedir.

Demans Testi

Demans testi kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalı ve onların koyduğu teşhisler ile hastalık kesinleşmelidir. Uzman yardımı almadan hastalığın tanısını koymak çok mümkün olamayacaktır. Demans tedavisi çok mümkün olmadığı için bu hastalığı kabullenmekte kolay değildir. Aileler bu nedenle uzmanlara danışma konusunda geç kalabilmektedir. Bu çok yanlış bir durumdur. Belirtiler görüldüğü andan itibaren mutlaka bir doktora başvurulmalı ve gerekli testleri yapılmalıdır. Alzheimer ve demans hastalıklarını da birbirinden ayırt etmek bu sayede daha kolay olacaktır.. Doktorlar yapılan testlerin sonucuna göre hastada hangisinin olduğunun teşhisini koyacak ve sizlere durumu izah edecektir. Yapılan testler bu nedenle çok büyük önem taşır.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir