Demans Hastalığının Belirtileri Nelerdir? | Blog Demans

Demans Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Damans unutkanlık ön planda olduğu pek çok hastalığa verilen genel isim anlamı taşımaktadır. Özellikle yaşlı grubunda en çok karşılaşılan demans türleri arasında Alzheimer ortaya çıkıyor. Alzheimer ve parkinson gibi hastalıkların genel adı olan demans hastalığının belirtileri nelerdir yazımızın içeriğinde sizler için oluşturduk.

Demos sosyal becerileri, mantık yürütmeyi ve düşünmeyi etkileyen bir grup semptomun genel adıdır. Tek bir hastalık olmamakla birlikte pek çok türü bulunan bir rahatsızlıktır. Alzheimer demansı ülkemizde büyük oranda görülen türlerden bir tanesidir. Vasküler demansını sonucu meydana gelen hastalık en çok karşılaşılan problemler arasında yer alıyor.

Demans belirtilerine gelince iletişim ve dil problemi, hafıza problemleri, odaklanma ve dikkat kontrolsüzlüğü, yargı ve muhakeme problemi, görsel algı sorunları demans hastalığı belirtileri nelerdir? Sorusuna verilebilecek en önemli cevaplar arasında yer alıyor.

Demans evreleri incelenerek bu evrelere göre semptomların neler olduğuna karar vermek daha verimli sonuçlar alınmasını sağlar. Bu hastalıkla mücadele edebilmek için çeşitli vitaminler ve sinirler arası iletişimin kontrolünü sağlayabilecek ilaçlar kullanılmaktadır. Hastalık tam olarak tedavi edilmese de hastalık nedeniyle ortaya çıkacak semptomların pek çoğu önlenebilir veya yavaşlatılabilir. Bu problemler ilk evrede unutkanlıkla başlar. Orta evrede kişinin evini kaybetmesi, iletişim kurmakta zorluk çekmesi olarak devam eder. Geç evrede kişinin bireysel bakımını yardımsız yapamaması, yürüme zorluğu çekmesi, hatta duygusal ve fiziksel özelliklerinde değişim yaşadığı için saldırganlaşabilen davranış değişikliklerinin gözlenmesi gibi durumlar ile devam ettiği görülmektedir.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir