Demans Çeşitleri | Blog Demans

Demans Çeşitleri

Demans hayatı giderek zorlaştıran davranış, düşünce ve hafıza problemlerine verilen ortak bir rahatsızlığın adıdır. Tek başına bir hastalık sendromu olmamasına rağmen belirtileri birkaç beyin hastalığında sıklıkla ortaya çıkar. Bu belirtiler zamanla kötüleşmesine neden olur. Tedavisi mümkün olmamakla birlikte etkiyi yavaşlatır ve semptomların daha hafif seyretmesine etki eder. Demans çeşitleri için bilinen bir etkili tedavi yöntemi bulunmamaktadır. Demans çeşitleri arasında alzheimer, vasküler demans, lewy cisimli demans, huntington, frontotemporal demans, hidrosefali demans çeşitleri arasında yer almaktadır.

Bilinen en önemli demans unsurları arasında yer alan parkinson,  alzheimer ve vasküler demansın bir arada görüldüğü karışık demans, beyinde sıvı birikmesi ile yaşanılan hidrosefali en sık karşılaşılan demans türleri arasında yer almaktadır. B vitamini eksikliği ile ortaya çıkan pek çok sendrom ve demans titreme, hareketlerde yavaşlık, hastanın bilincini kaybetmesi, halüsinasyon görme, hafıza sorunları yaşaması gibi sorunlara neden olmaktadır. Demans çeşitlerinin pek çoğu B vitamini eksikliğinden kaynaklanan demans türlerinin diğer bir bölümü de genetik kusur olarak ortaya çıkar. Hungtington hastalarının 30 veya 50 yaşlara kadar herhangi bir belirti hissetmesine neden olmazken sonrasında planlama yapmakta zorlanma, muhakeme ve düşünme gibi problemlerin ortaya çıkması kaçınılmaz olur.

Demans çeşitleri ile mücadele edilebilecek ilaçlar bulunmasına rağmen bu ilaçlar problemin tamamen çözüme ulaşmasını sağlayamamaktadır. Yalnızca hastalığın seyrinin yavaşlamasını ve belirtilerinin daha az görülmesini sağlar. Demans çeşitleri hakkında araştırma yapabilir ve bu belirtilerin sizde olup olmadığını gözlemleyebilirsiniz. Herhangi bir belirti hissettiğinizde hekim önerisi ile kullanabileceğiniz ilaçlarla tedavi olabilirsiniz.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir