Atetoid Hareket Ne Demek? | Blog Demans
Atetoid Hareket Ne Demek?

Atetoid Hareket Ne Demek?

Atetoid serebral palsi olarak bilinen problem ve istemsiz hareketlerin oluştuğu kas hareketleri ortaya çıkar. Kontrol yetersizliği ilk olarak harekete başlama anında şiddetli bir şekilde görülür ve genellikle çocuklarda kaşık tutması anında veya oyuncağını almaya çalışırken istem dışı hareketler artar. Çocuk peltesi olarak da bilinmektedir. Peki, atetoid hareket ne demek nasıl başa çıkılır bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Atetoid hareket ne demek? bu konuda pek çok araştırma yapmaktadır. Kontrol edilemeyen hareketleri tanımlamak için kullanılır. Kontrol yetersizliği olarak bilinen problem hareketlere başlama anında daha belirgin ortaya çıkarken kasların zayıflaması ve taşıma esnasında bireylerde perde görünümü oluşması kaçınılmaz hale gelir.

Serebral Palsi Nedir?

Beyin kontrolü altında yapılan tüm işlevler vücutta kas ve beynin iletimi ile ortaya çıkar. Diğer bölgelerinin birinde gelişim kursları oluşması veya tahribatı meydana gelmesi durumudur. “Serebral” beyinle ilgili anlamı taşır. “Palsi” ise kas kontrolünde yetersizlik anlamına gelir. Kas yetersizliğini anlatan bu yaşamın erken dönemlerinde baş göstermektedir. Beynin gelişimini devam ederken olumsuz şekilde etkilemektedir. Çocuklarda yavaşlık, sertlik, güçsüzlük olarak görülür ve hafiften ağıra doğru şiddeti artabilir. Atetoid hareket ne demek? serebral palsi görülme şekilleri ve tiplerinden bir tanesidir. Pek çok şekilde serebral palsi ortaya çıkabilmektedir. Spastik serebral palsi, ataksik serebral palsi, karışık serebral palsi, hemipleji, kuadriparezi, tetraparezi gibi türleri bulunmaktadır.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir