Alzheimer Hastalığı Nasıl Oluşur? | Blog Demans

Alzheimer Hastalığı Nasıl Oluşur?

Alzheimer hastalığının başlangıç evresinden önce hastalar özellikle kafa karışıklığı yaşamakta ve birtakım olayları ve konuları hatırlamakta zorlanmaktadırlar. Fakat Alzheimer sinsi gelişen bir hastalık olduğu için ilk başlarda fark edilemeyebilir. İleri safhalarda ise artık semptomlarına artmasından dolayı Alzheimer hastalığı fark edilmeye başlanmaktadır. Günümüzde Alzheimer hastalığı ilaç ile tedavi edilebilmektedir. Fakat tedavi sadece Alzheimer hastalığının ilerlemesini yavaşlatmaktadır. Henüz Alzheimer hastalığını yok eden ve beyinde ölen sinir hücrelerini tekrar canlandıran bir tedavi bulunmamaktadır. Alzheimer tedavisi ile hastalık daha yavaş ilerlemekte ve hastanın yaşam kaliteli arttırılmaktadır. Aynı zamanda Alzheimer hastasının ailesinden ve yakınlarından destek alması tedavi süreci için oldukça önemli bir etkendir.

Alzheimer Neden Olur?

Alzheimer hastalığı neden olur gibi bir sorunun cevabı için henüz bilim insanları net bir sebep bulamamıştır. Fakat yapılan bilimsel araştırmaların ışığında Alzheimer hastalığını tetikleyen ve hastalığın ilerlemesini arttıran birtakım etkenleri belirlenmiştir. Alzheimer hastalığı özellikle 65 yaşını geçen insanlarda daha sık görülmektedir.

Eğer ailede Alzheimer hastası olmuş biri varsa kişinin Alzheimer olma ihtimali vardır. Çünkü bazı bilim insanları Alzheimer hastalığının özellikle bu konuda genler aracılığı ile aktarıldığını düşünmektedirler. Fakat bunlar kişinin kesin Alzheimer olacağı ile ilgili net faktörler değildir.

Alzheimer Nasıl Anlaşılır?

Alzheimer sinsi bir hastalık olduğu için ilk başta anlaşılması mümkün değildir. Fakat Alzheimer nasıl anlaşılır sorunun cevabını sizlere bir liste halinde sunduk. Eğer aşağıdaki belirtilerin birkaçı sürekli olarak kişide görülüyorsa, bir ihtimal kişide Alzheimer başlangıcı vardır. Her belirti ve belirtinin şiddeti kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

  • Günlük aktiviteleri yerine getirememe
  • Unutkanlık
  • İçe kapanıklık
  • Zaman ve mekan kavramını anlayamama
  • Hafıza kaybı

Alzheimer Tedavisi

Alzheimer tedavisi hastalığı yok edemez fakat ilerlemesini yavaşlatabilir. Alzheimer tedavisi, ilaç, günlük egzersizler ve dengeli beslenme olarak hastalığın seviyesine göre farklılık gösterebilir. Alzheimer hastaları son evrede motor yetenekleri kaybeder. Hastalar çiğneme, yutma, yemek yerken soluk alma, öksürme gibi fonksiyonları yerine getiremedikleri için bu kayıplar hastanın ölümüne sebep olur.

Sitikolin ve Omega 3(DHA) içeriğine sahip Cerebramax® hakkında bilgi almak için www.cerebramax.com.tr adresini ziyaret ediniz.
Tek yetkili online satış sitesi www.farmaturk.net üzerinden vereceğiniz siparişlerinizde ücretsiz kargo.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir